Serviceguide:

Pre concert med Bel Esprit, Obliq og Goldlog

Live i Glashjørnet på Hovedbiblioteket

 

Scandinavian Collaboration Tour.

Scandinavian Collaboration Tour er et projekt, der i al sin enkelthed går ud på, at fremme samarbejde nordiske bands imellem.

 
Scandinavian Collaboration Tour er også 3 nordiske bands, der er gået sammen om at lave fælles tour i Skandinavien.
 
BEL ESPRIT

Bel Esprit fra Danmark, er melodiøse, finurlige og upolerede rock fantaster, der på deres særegne følsomme facon formår at lege med musikken. Kort sagt upoleret rock med iørefaldende melodier.

 

Læs mere her om Bel Esprit

Lyt til Bel Esprit på Bibzoom.dk

► Lyt til podcast med Bel Esprit, hvor de fortæller om deres musik og karriere

 

 
OBLIQ
Obliq, det svenske indslag, er blevet beskrevet som sårbar, smuk og sublim pop musik. De leverer spændende melodier, og stemninger, der får fantasien til at svæve.  

Læs mere her om Obliq

 
 
GOLDLOG
Norske Goldlog er baseret på akustiske guitarer, der flirter med sfæriske lydbilleder og knitrende beats, tilsat Ingjerds yndefulde vokal.

Læs mere her om Goldlog

 

 

 
 
 

Dato: torsdag 9. september 2010 15:00
Sted: Hovedbiblioteket - Glashjørnet
Kategori: Musik
Sidst opdateret: 01-09-2008
Vi anbefaler - se de nyeste anbefalinger og bestil nu

 

Populære spil

 
 Pure Football Red dead redemptionSingularity

 

Nye film

 
Precious Alvin og de frække jordegern 2 Emmas lykke

 
Læs mere om Ramasjang Live på Hovedbiblioteket